Gap Turu 6 Gece 7 Gün

1. Gün: Bursa – Hatay Gece Yolculuğu

Akşam saat 20:00’da hareket noktalarımızdan katılan misafirlerimizin alınmasının ardından Aksaray – Adana istikameti üzerinden Hatay’a yolculuğumuza başlıyoruz.


2. Gün: Hatay Arkeoloji Müzesi – St. Pier Kilisesi – Habib Neccar Camii – Uzun Çarşı

Sabah kahvaltısı (ekstra) ardından dinlerin ve dillerin kardeş gibi yaşadığı, hoşgörünün ve farklı kimliklere saygının başkenti, Roma döneminde olimpiyatlar şehri olarak bilinen (HATAY) Antakya’ya Belen Geçidi üzerinden ulaşıyoruz. Dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan Hatay Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerisinde Hz. İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un Sefa ve Yasin suresinde adı geçen Habib-i Neccar’ın da kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camii’ni ziyaret ediyoruz. Camii ziyaretimizin ardından eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyoruz. Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşı’ya giriyoruz. Ardından Gaziantep’te bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.  

Konaklama ve Yemek Bilgileri 

Kahvaltı: Yol üzeri restoranda alınacak olup Ekstradır. 

Öğle Yemeği: Yöresel restoranda alınacak olup Ekstradır. 

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Konaklama: Şirehan Hotel Gaziantep Vb.


3. Gün: Birecik – Kelaynak Kuşları Koruma Merkezi – Halfeti – Nemrut Dağı - Cendere Köprüsü

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Birecik’e ulaşıyor ve burada Kelaynak Kuşları Koruma Merkezi’ni ziyaret ediyoruz. Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye ulaşıyoruz. ( EKSTRA ) Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Tekne turumuzun bitiminde Halfeti’de çay ve fotoğraf molası sonra Adıyaman’a gidiyoruz. ( EKSTRA ) Adıyaman’da bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Kahta üzerinden muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiochos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşmadan önce pek çok antik eser göreceğiz. Sırasıyla Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıt mezarı olan Karakuş Tümülüsü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü’nü görerek minibüslerimizle 2150mt. Yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. (Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde.) Nemrut Dağında doğu ve batı terasları, Zeus-Oramastes, Apollon- Mithras, Herakles-Artaganes, Tanrıça Kommagene/ Fortuna/ Tyche, Kral Antiochos ve koruyucu aslan-kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşem gün batımını (otele varış saatimize göre gün doğumuna da çıkılabilir.) izleyerek günümüzü sonlandırıyoruz ve aracımıza binerek Diyarbakır’da konaklama için otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

Konaklama ve Yemek Bilgileri 

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği: Restoranda serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Konaklama: Anemon Hotel Diyarbakır vb.


4. Gün: Diyarbakır - Hasankeyf - Midyat - Mardin

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Diyarbakır’da Tarihi Hasanpaşa Hanı ve Ulu cami gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra “ yaş otuz beş, yolun yarısı eder ” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evini ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz. Ardından panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci Surları olan kent surlarında Mardin Kapıyı, Keçi Burcunu, Hevsel Bahçesi ve On Gözlü köprüyü fotoğrafladıktan sonra bu güzel şehirden ayrılıyor ve Bismil güzergahından Batman’a ulaşıyoruz. Öğle yemeklerimizin ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle Nehri tarafından hayat verilen ama Ilı Su Barajı ile Dicle nehrinin suları altında kalan  olan Hasankeyf’in hüznüne ortak olacağımız bu gezimizde görkemini hala koruyan Hasankeyf kalesini , gizli su tünelini , El Rızık camiinin minaresini ve mağaraları görerek vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımıza binerek Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden Midyat’ta kısa bir gezinti yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkari sanatının en iyi örneklerinden alabilirsiniz. Sizlerin Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinin bulunduğu Midyat’ta verilen serbest zaman ardından ayrılarak otelimize gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Konaklama ve Yemek Bilgileri 

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği: Restoranda serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde veya restoranda alınıyor.

Konaklama: Tuğhan Hotel Mardin vb. 


5. Gün: Mardin Sokakları - Deyrülzafaran Manastırı - Şanlıurfa

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından bölge halkının ‘’Medeniyetin Başkenti Anadolu’nun Taş Kenti’’ olarak adlandırdığı Mardin’e varış. Kasımiye Medresesi ziyaretimiz esnasında göreceğimiz Mezopotamya Ovasının görüntüsü sizleri büyüleyecek. Devamında şehir merkezine ulaşarak rehberimiz eşliğinde Mardin Sokakları, Abbaralar, Ulu camii ve Yöresel Mardin Evleri gibi taş işçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Çarşıda verilen serbest zaman sonrasında Otantik yapısıyla bizi karşılayan ve bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek Şanlıurfa’da otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği için Sıra Gecesine gidiyoruz ( EKSTRA )  ve konaklama otelimizde olacak.  

Konaklama ve Yemek Bilgileri 

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği: Restoranda serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam Yemeği: Sıra Gecesi dahilinde alınıyor ( Ekstra 120 TL )

Konaklama: Hotel Harran Şanlıurfa vb.


6. Gün: Göbeklitepe - Harran - Balıklı Göl

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk Tapınağı olan Göbeklitepe 'ye ulaşıyoruz. Henüz çok az bir kısmı açılmış olan ve neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbeklitepe’nin hikayesini dinlerken büyüleneceksiniz. Göbekli Tepe gezimiz sonrasında peygamberler şehri Şanlıurfa’ya varıyoruz. Sonrasında Peygamberler Şehri Urfa’ya bağlı ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında. Buradaki gezimizin Balıklı Göl ve çevresini gördükten sonra çarşıda vereceğimiz serbest vaktin ardından Gaziantep’te bulunan otelimize konaklama için gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Konaklama ve Yemek Bilgileri 

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği: Restoranda serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Konaklama: Şirehan Hotel Gaziantep Vb.


7. Gün: Zeugma Müzesi - Gaziantep Çarşıları - Adana - Taş Köprü

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “GAZİ” unvanı alan Gaziantep’i geziyoruz. Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi ilk gezi noktamız oluyor. Ardından Gaziantep Kalesi, Bakırcılar Çarşısı, Baklavacılar, Elmacı Pazarı, Yemeniciler, Sedefçiler Çarşılarını geziyor ve Tahmis Kahvesinde kahvelerimizi yudumluyoruz.Serbest zamanımızda rehberimizin önerileri doğrultusunda alış-verişlerinizi yapabilirsiniz. Alış-veriş sonrası Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Adana’da meşhur Adana Kebabı tatma imkanı buluyoruz. Ardından Roma döneminden kalma ve Adana’nın sembolü olan 2 bin yıllık Taş Köprü’yü görüyor ve  Bursa’ya doğru yola çıkıyoruz.Gece saatlerinde Bursa’ya varış ve bir başka Zera Tour organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz. 

Konaklama ve Yemek Bilgileri 

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği: Restoranda serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam Yemeği: Yol üzeri tesiste serbest olarak alınıyor ( Ekstra )

Konaklama: Bu gece konaklama yoktur.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 3 - 4 yıldızlı veya Butik otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
 • 3 - 4 yıldızlı veya Butik otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
 • Tur programında belirtilen tüm ulaşımlar
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Zera Tour güvencesi
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Son gün akşam yemeği
 • Tüm öğle yemekleri
 • Akşam yemeklerinde alınacak tüm içecekler 
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Programda ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve turlar,
 • Müze ve ören yerleri girişleri,    
 • Şanlıurfa Sıra Gecesi ( 120 TL )
 • Halfeti Tekne Turu ( 40 TL )   
 • Nemrut Dağı Minibüs ile ulaşım ( 50 TL )  

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  Hareket Noktaları ve Saatleri

  Saat 22:00’da başlayarak evlerinizden alıyoruz.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Gap Turu 6 Gece 7 Gün HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?  Tur Bilgileri

  • 0224 221 02 22

  Benzer Turlar

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2