Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya

0.00
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya
 • Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya

Büyük İspanya  ve Avrupanın Güney Kıyıları Turu

İspanya – Fransa – İtalya – Slovenya – Sırbistan - Bulgaristan

Uçak ile Gidiş – Araç ile Dönüş 

Madrid – Toledo – Cordoba – Sevilla – Ronda – Malaga – Granada – Valencia – Barselona – Girona – Figueres – Montpellier – Marsilya – St. Tropez – Cannes – Nice – Monako – Cenova – Milano – Sirmione – Verona – Venedik – Ljubljiana – Belgrad – Sofya 

9 Gece 10 Gün 

Ekstra Tur Yok

 

1. Gün
( İstanbul – Madrid )

Turumuz Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları kontuarında 3 saat önce gerçekleştireceğiniz check-in ve pasaport işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Pegasus Havayolları’nın PC 1099 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.20’de Madrid'e hareket. Yerel saat ile 14.00’da Madrid’e varış. Alanda bizi bekleyen özel  aracımız ile panoramik Madrid şehir turu için hareket ediyoruz. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Serbest zaman ardından Konaklama Toledo’da ki otelimizde.

2. Gün
( Toledo – Cordoba – Sevilla )

Sabah kahvaltı ardından Toledo şehir turumuzu yapıyoruz. M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo, şövalyeler şehri olarak bilinir. İber yarımadasının en büyük nehri olan Tako şehrin içinden geçmektedir. Uzun süre İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dünya’nın en büyük Ortaçağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Don Kişotun yazarı Cervantes bu şehirde doğmuştur. San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar görülecek yerler arasındadır.  Ardından Cordoba’ya hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu döneminde kurulan, 10.yy.’da İslam devleti himayesinde Avrupa'nın en büyük şehri olan Cordoba' yı keşfediyoruz. Panoromik şehir turu ve Kurtuba Camii’ni gördükten sonra Konaklama Sevilla’da ki otelimizde.

Ekstra ; Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Flamenko Gecesi’ne katılabilirler (40 €uro )

3. Gün
( Sevilla – Ronda – Malaga - Granada )

Sabah kahvaltı ardından panoromik Sevilla şehir turunda İspanya Meydanı, Sevilla Katedrali, Alcazar göreceğimiz yerler arasında ardından Ronda şehrine hareket. Muhteşem manzaralar eşliğinde gideceğimiz Ronda Şehrinde Puento Nuevo (San Miguel köprüsü), Şehrin Arenası dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Ronda’da serbest zaman ardından Malaga şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Pablo Picasso’nun doğduğu ev, Malaga Limanı, Malaga Katedrali, Paseo de Parque (Park Caddesi), Gibralfarao ve Alcazaba kalesi gördükten sonra konaklama Granada’da ki otelimizde.

4. Gün
( Granada - Valencia – Barselona )

Sabah kahvaltısı ardından Granada şehir turu; tarihi Endülüs/Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Al Hambra Sarayı turuna katılabilirler. Valencia’ya hareket ve panoramik şehir turu. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15.yy.’da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Tur sonrası serbest zaman. Konaklama Barselona’da ki otelimizde.

5. Gün
( Barselona - Girona – Figueres - Marsilya )

Sabah kahvaltısı ardından Panoramik yapılacak Barselona şehir turumuzda; Marina, Colombus Sokağı, ünlü Batllo Evi ve Mila ev yapıları, Sagrada Familia, Olympiyat Stadı, Sant Jordi Spor Salonu ve Calatrava Kulesi görülecek yerler arasındadır. Catalan Musevi cemaatinin 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Girona şehri daracık sokakları ile bizi geçmişe Musevi cemaatinin yaşamından kesitler vererek götürecek ünlü Jewish meydanı el call görülerek Figueras şehrine sürrealist ressam Dali’nin eserlerinin sergilendiği Dali Müzesi gezilecek. Kuzeyin en güzel bu iki şehri sizi Catalan dünyasını ayrıcalıklarına götürecek. Güzel bir günün ardından Marsilya'ya hareket ediyoruz. Konaklama Marsilya’da ki otelimizde

6. Gün
(Marsilya - St. Tropez - Cannes – Nice )

Sabah kahvaltısı ardından Marsilya’da yapılacak panoramik şehir turunda 19. yy’den kalma Notre Dame de la Gadre basilikası, Eski Liman ve Marsilya katedrali görülecek yerler arasındadır. Ardından 1950’lerde Brigitte Bardot’un ‘Ve Tanrı Kadını Yarattı’ filmi ile Avrupa’nın ilgisini üstüne çektikten sonra, sosyetenin göz bebeği olan Saint-Tropez'e hareket ediyoruz. Burada şehir turu yapıyor ve bu ünlü kasabayı keşfetmek için serbest zaman veriyoruz ve bitiminde dünyaca ünlü film festivaline ev sahipliği yapan Cannes şehrine gidiyoruz. Fransız Rivierası’nın en ünlü şehirlerinden biri olan bölgede Festival Binası, Croisette Bulvarı ve tarihi sokakları gezdikten sonra Nice şehrine hareket ediyoruz ve şehir turumuz başlıyor. Turumuzda ünlü Yürüyüş Caddesi La Promenade des Anglais, Nice Limanı, Eski Nice ve dar yaya sokakları, Massena Meydanı, Çiçek Pazarı, Adliye Sarayı ve Jean Medecin Bulvarı görülecek yerler arasındadır. Konaklama Nice’de ki otelimizde.

7. Gün
( Monako & Monte Carlo - Cenova – Milano )

Sabah kahvaltısı sonrası sonrasında Monako’da yapacağımız gezide; Monako-Ville (Le Rocher “Kaya”) bölgesine; Prenslik Sarayı ve ABD'li sinema ve tiyatro oyuncusu ve aynı zamanda Monako Prensesi olan Grace Kelly'nin de mezarının bulunduğu Monako Katedrali görülecektir. Monako’nun başkenti Monte Carlo’da; Cafe de Paris, oteller ve kumarhanesi ile ünlü meydanında verilecek serbest zaman sonrası Cenova’ya hareket ediyoruz. İlk durağımız liman bölgesi ardından Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali ve Torre Della Lanterna göreceğimiz diğer yerlerdir. Gezimizin ardından yapılacak olan Milano şehir turunda Galleria, Duomo katedrali, Scala Meydanı ve Fortezza görülecek yerler arasındadır. Geceleme Milano’da ki otelimizde.

8. Gün
( Sirmione - Verona – Venedik )

Sabah kahvaltısı ardından İlk durağımız İtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabası gezisi.  Ardından yapılacak olan Verona şehir turunda tarihi arena, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri Kilisesi ve Juliet'in evi bulunmaktadır. Ardından kanallar sehri Venedik’e hareket ediyoruz. Venedik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme Köprüsü , Çan Kulesi  ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Turumuzda Venedik’in olmazsa olmazı   Gondol gezisi yapıyoruz. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Geceleme Mestre -Venedik’te otelimizde.

9. Gün
( Ljubljana – Belgrad )

Sabah kahvaltısı ardından Belgrad’a gidiyoruz. Yol üzerinde Slovenya’nın Ljubljana şehrinde şehir turu ve kısa bir moladan sonra Sırbistan’ın başkenti, eski Yugoslavya’nın ve Osmanlı’nın eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket. Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborno Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan Belgrad’da göreceğimiz yerler arasında. Ardından şehir merkezinde serbest zaman sonrası konaklama Belgrad’da otelimizde.

10. Gün
( Sofya - İstanbul )

Sabah kahvaltısı ardından Sofya’ya hareket ve Sofya’da Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Şehir gezisi ardından, Filibe üzerinden Kapıkule sınır kapısına varış. Gümrük işlemleri ardından yurda giriş ve İstanbul üzerinden Bursa’ya varış turun bitimi.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Vİp Araçlar ile ulaşım

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW) - Madrid arası ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı vergileri

3 ve 4* otellerde 9 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Programda belirtilen tüm turlar  

Şehir konaklama vergileri (25 Euro) 

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Schengen Vize Bedeli ( 120 Euro ) Yeşil Pasaport Vize’den muaftır.

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamaları

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ( 15 Euro )

Öğle ve Akşam yemekleri ve Tüm yemeklerde alınan içecekler

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

Ekstra olarak istenilecek tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Avrupanın Güney Kıyıları ve İspanya HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?  Tur Bilgileri

  • 0224 221 02 22 - 0507 383 87 47

  Benzer Turlar

  Büyük İran Turu

  Büyük İran Turu

  9 Gece 10 Gün

  16.09.2021

  990.00 EUR

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2