Mini Likya Turu Tur Programı
Kalkış Yerleri:
PROGRAM
1 Gün: Gökova Mavi Yolculuk Tekne Turu – Sualtı Mağaraları – İncekum - Sedir Adası - Kleopatra Plajı - Lacivert Koy – Akyaka Köyü – Azmaklar Tekne Turu - Aşıklar Yolu

Hareket noktalarımızdan katılan misafirlerimizin alınmasının ardından İzmir, Aydın, Çine, Muğla üzerinden Gökova’nın eşsiz panoramasına sahip Sakar Geçidi’ni aşıyoruz. Sonrasında evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, AKYAKA Beldesine varıyoruz. Buradan Gökova Tekne Turu için teknemize biniyoruz. Mitolojide denizler tanrısı Posedion sarayına ev sahipliği yapan, Jacques Cousteau'nun deyimiyle “Dünya'nın cenneti” dediği Gökova'nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Kleopatra Plajı, Sedir Adası,  İncekum, Lacivert Koy vb. yüzeceğimiz koylar arasında .Gün batımına doğru bitecek olan bu eşsiz günün ardından Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Burada verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz doğa harikası olan Avrupa'dan gelen göçmen kuşların dinlenme yeri; Batı Menteşe Dağları'nın altından milyonlarca gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu Azmak Çayı'nda fotoğraf çekebilirler. Akyaka’dan  deniz kokusu  üzerimize sinmiş ayrılırken  yolda aşıkların  yürüyüş  yaptığı  Aşıklar Yolu bizleri bekliyor. Daha sonrasında  otelimize  yerleşme  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

 

Konaklama , Yemek Bilgileri ve Tur Bilgileri

Kahvaltı                  : Azmak Nehri kenarında alınacak olup Ekstradır.

Öğle Yemeği            : Teknede (Balık+ Salata + Mevsim Meyvesi  veya Tavuk ve Köfte + Makarna + Salata + Mevsim Meyvesi)

Akşam Yemeği       : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Yolculuk Mesafesi : Bu turumuzun toplam rotası yaklaşık 600 Km’dir.

Konaklama             : Monta Verde Hotel & Villas2 Gün: Dalyan Tekne Turu - İztuzu Plajı – Kaunos Kral Mezarları – Yuvarlak Çay – Saklıkent – Kayaköy - Ölüdeniz

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Dalyan’a tekne turu için gidiyoruz. Dalyan Kanalı’ndan bineceğimiz tekne ile Caretta-Caretta kaplumbağaları ve Nil kaplumbağalarının yumurta bırakma bölgesi olan İztuzu Plajı’na doğru keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Bu gezimizde, sazlıklar ve Kaunos Kral Mezarları gezimize ayrı bir keyif katacaktır. İztuzu Plajı’nda verilen serbest zaman ve yüzme molasının ardından kendimizi “yeryüzünün cenneti acaba burası mıdır ?” diyebileceğimiz kadar muhteşem güzellikte Yuvarlakçay' da buluyoruz. Ağaçların arasına gizlenmiş gürül gürül akan çayın kenarında dinleniyoruz. Yuvarlakçay’ da verdiğimiz öğle yemeği molası sonrası antik dönemde Xanthos Çayı olarak bilinen ve halk arasın da Sarı Çay olarak da adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen 18 km’lik Saklıkent Kanyonunda, buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Soğuk suya doyamayan misafirlerimiz ise Karaçay Nehri üzerinde 5 km parkurda şişme botlarla rafting yapabilirler. (Ekstra) Keyifli ve bol eğlenceli geçen Saklıkent gezimizin ardından  eski bir Rum Köyü Kayaköy’e varıyoruz. Tepeler üzerinde teraslar halinde uzanan 350-400 kadar evi bünyesinde barındıran, mübadele ile tamamına yakını terk edildiğinden ‘hayalet köy’ diye de isimlendirilen Kayaköy’ün sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürüyor. Serbest zamanda fotoğraflarımız alıp bu hüzünlü köyden ayrılarak Babadağ'ın hemen eteğinde bulunan Belcekız plajına ulaşıyoruz.  Bu plajın devamı niteliğindeki Türkiye’nin en eşsiz denizlerinden olan Ölüdeniz’de sizlere serbest zaman veriyoruz. Dünyanın sayılı plajlarından olan Ölüdeniz’de turkuaz suların keyfini çıkarttıktan sonra Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimizle Fethiye Barlar Sokağı turumuzu gerçekleştiriyoruz. ( Ekstra )

 

 

Konaklama , Yemek Bilgileri ve Tur Bilgileri

Kahvaltı                  : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği            : Yöresel restoranda alınacak olup Ekstradır.

Akşam Yemeği       : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Yolculuk Mesafesi : Bu turumuzun toplam rotası yaklaşık 250 Km’dir.

Konaklama             : Monta Verde Hotel & Villas

 3 Gün: Datça – Marmaris

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası, Adı Can YÜCEL ile özdeşleşmiş Eski Datça’ya varıyoruz. Eski Datça’nın Taş evlerle süslü sokaklarında yürüyerek Can Yücel sokağa ulaşıyoruz. Ünlü şairimiz Can Yücel’in çok sevdiği ve son yıllarını geçirdiği evi dışarıdan görerek, yine Can Baba’nın sağlığında her gün gittiği Orhan'ın Köy Kahvesi'nde çay-kahve molası veriyoruz. Verilen serbest zamanda Eski Datça’nın güzel sokaklarını fotoğraflıyoruz. Ardından Yeni Datça’ya geçerek Kumluk Plajı'nda yüzme molası veriyoruz. Kordonu ve Çarşısı'nı gezebilmemiz için verilen serbest zaman sonrası Marmaris kordon boyunda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonra dönüş için yolculuğumuza başlıyoruz. 23:00 civarında Bursa’ya varışımız ile beraber turumuz sona eriyor. Bir başka Zera Tour organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz. 

 

Konaklama , Yemek Bilgileri ve Tur Bilgileri

Kahvaltı                  : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği            : Yöresel restoranda alınacak olup Ekstradır.

Akşam Yemeği       : Yol üzerinde tesiste alınacak olup Ekstradır. 

Yolculuk Mesafesi : Bu turumuzun toplam rotası yaklaşık 750 Km’dir.

Varış Saati : Bu turumuzda Bursa'ya varış saatimiz 23.00- 00.00 arasında olacaktır.ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
30.07.2021890,00 TL1.090,00 TL -2 - 10 Yaş 690,00 TLTaksitler »
13.08.2021890,00 TL1.090,00 TL -2 - 10 Yaş 690,00 TLTaksitler »
27.08.2021890,00 TL1.090,00 TL -2 - 10 Yaş 690,00 TLTaksitler »
10.09.2021890,00 TL1.090,00 TL -2 - 10 Yaş 690,00 TLTaksitler »
24.09.2021890,00 TL1.090,00 TL -2 - 10 Yaş 690,00 TLTaksitler »
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • 2 Gece Yarım Pansiyon 4 Yıldızlı veya Butik Hotellerde Konaklama

 • 2 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği 

 • Programda belirtilen tüm turlar

 • Türkçe Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

 • Programda belirtilen tüm ulaşımlar

 • Seyahat Sağlık Sigortası 

 • Zera Tour araç içi ikramları    

 • Zera Tour güvencesiFiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı 

 • Son gün akşam yemeği

 • Tüm öğle yemekleri ve diğer öğünlerde alınan içecekler

 • Her türlü hotel ekstraları   

 • Her türlü kişisel harcamalar

 • Programda ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve turlar

 • Müze ve Ören yerleri vb. giriş ücretleri

 • Gökova Tekne Turu; 120 TL  ( Öğle Yemekli )

 • Azmaklar Tekne Turu ; 30 TL 

 • Dalyan Tekne Turu ; 50 TL Kalkış Yerleri
  Notlar

  İptal Şartları
  Zera Turizm Danışmanlık ve Dış Ticaret A.Ş.
  Konak Mh. Bilginler Cd. Eryıldız Sitesi A Blok 33A/A Nilüfer/BURSA
  0224 221 02 22 - 0507 383 87 47


  Bu çıktı 26.07.2021 03:55 tarihinde verilmiştir. Zera Turizm Danışmanlık ve Dış Ticaret A.Ş. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.