Uçaklı Hatay Turu Tur Programı

Adana – Hatay – Mersin – Tarsus Turu

4 Gece 5 Gün 

 

Kalkış Yerleri:
PROGRAM
1 Gün: Bursa – Hatay Arkeoloji Müzesi - St. Pierre Kilisesi – Habib Neccar Camii – Hatay Çarşısı

İnegöl’den 04:00’da Bursa’dan 05:00’da belirlenen noktalardan hareket ile İstanbul Havalimanına gidiyoruz. THY TK2252 Sefer numaralı İstanbul-Hatay Uçağı ile saat 09:10’da Hatay'a hareket ediyoruz. Hatay havalimanına inişimiz ile beraber turumuza başlıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek kahvaltıya geçiyoruz. Yöresel tatlardan oluşan kahvaltı sonrası Antakya gezimize başlıyoruz. Çan-Ezan-Hazzan sesinin birbirine karıştığı inançlar ve barış simgesi bu güzel kentte gezimize başlıyoruz. İlk gezi durağımız Hatay Arkeoloji Müzesi oluyor. Dünyanın ikinci büyük Mozaik Müzesi olan ve Antakya’nın değişik yerlerinde yapılan kazı çalışmaları neticesinde gün yüzüne çıkartılmış Mitolojik sahneleri barındıran mozaikleri görüyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde bu müzeyi gezdikten sonra Dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’ni görüyoruz. Habib Neccar Dağı’nın yamaçlarına kurulmuş olan bu kilisede anlatımları dinledikten sonra şehrin bu yüksek noktasından bölgenin fotoğraflarını çekiyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerisinde Hz İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un Sefa ve Yasin Süresinde adı geçen Habib–i Neccar’ ında kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyor, Katolik, Ortodoks Kiliselerini ve Hatay Sinagog'unu ziyaret ediyoruz. (Ziyarete açık olduğu takdirde Sinagog ve Kiliseleri görebiliriz) Sonrasında, Hatay’ın meşhur lezzetlerinden olan Haytalı tatlısını tatmak ve kahvelerimizi yudumlamak için meşhur Affan Kahvesi’ne gidiyoruz. Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşıya giriyor, verilen serbest zaman sonrası konaklama The Museum Hotel Antakya’da. Akşam Yemeğimizi yöresel lezzetlerin sunulduğu Sveyka Restoran veya Konak Restoranda restoranda alıyoruz.

 

Konaklama , Yemek Bilgileri ve Tur Bilgileri

Kahvaltı                   : Yöresel Restoranda alınacak olup Ekstradır.

Öğle Yemeği            : Yöresel Restoranda alınacak olup Ekstradır.

Akşam Yemeği        : Sveyka Restoran veya Konak Restoran’da Ekstra olarak alınıyor.

Konaklama              : The Museum Hotel Antakya  2 Gün: Vakıflı Köyü – Titus Tünelleri – Harbiye Şelaleleri – Antakya Sokakları

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Antakya’nın denize açılan kapısı olan Samandağı’na doğru yola çıkıyoruz. Eski köy yollarından ulaşacağımız Türkiye’de bulunan tek Ermeni köyü olan Vakıflı köyüne ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrasında gezimizi tamamlayarak, her yeri tarih kokan Hatay şehrinin efsanesiyle deniz kenarında bulunan Selevkos Antik Kentine ulaşıyoruz. Burada meşhur Roma İmparatoru Titus Flavius Vespasianus zamanında yapılmış ve kayaları oymak suretiyle deniz kenarında bulunan antik şehrin, limanın dağlardan gelen çamurlu suyla dolmasını engellemek için inşa edilmiş Titus su kanallarını görüyoruz. Metrelerce yükseklikteki bu su kanallarında yapacağımız yürüyüş sonrası halk arasında beşikli mezar olarak geçen antik dönemden kalma mezarları ziyaret ediyoruz. Defne ağaçları ve kokusu içerisinde yapılan bu gezi sonrası eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazlık mevki olarak kullandığı ve çağlayanlarında su kanallarıyla şehre su getirilen Harbiye’yi (Defne) geziyoruz. Harbiye’deki gezimizden sonra Antakya sokaklarında serbest vakit ardından Hatay Havalimanına gidiyoruz. THY TK 2205 Uçuşu ile saat 22:05’de uçağımız hareket ediyor ve 23:55’de inişimiz ardından bizi bekleyen aracımız ile Bursa ve İnegöl’e transferimizi geçekleştiriyoruz. Bir başka Zera Tour organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Konaklama , Yemek Bilgileri ve Tur Bilgileri

Kahvaltı                  : The Museum Hotel’de açık büfe olarak alınacaktır ve tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği           : Yöresel Restoranda alınacak olup Ekstradır.

Akşam Yemeği        : Yöresel Restoranda alınacak olup Ekstradır.ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
09.12.20211.390,00 TL1.690,00 TL -0 - 2 Yaş 250,00 TL
2 - 10 Yaş 1.190,00 TL
Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı – Hatay Gidiş Dönüş Uçak Bileti

1 Gece The Museum Hotel Antakya Hotelde Konaklama

The Museum Hotel'de Açık Büfe Sabah Kahvaltısı

Programda belirtilen tüm turlar

Türkçe Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

Programda belirtilen tüm ulaşımlar

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Her Türlü Otel Ekstraları

2. Gün Sabah Kahvaltısı Hariç Tüm Yemekler

Her türlü Kişisel Harcamalar

Programda Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Gezi ve Turlar

Müze ve Ören yerleri vb. Giriş Ücretleri    Kalkış Yerleri
  Notlar

  İptal Şartları
  Zera Turizm Danışmanlık ve Dış Ticaret A.Ş.
  Konak Mh. Bilginler Cd. Eryıldız Sitesi A Blok 33A/A Nilüfer/BURSA
  0224 221 02 22 - 0507 383 87 47


  Bu çıktı 08.12.2021 03:36 tarihinde verilmiştir. Zera Turizm Danışmanlık ve Dış Ticaret A.Ş. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.