Kapadokya Balon Turu İstanbul Hareketli Tur Programı

KAPADOKYA BALON TURU

2 GECE 3 GÜN 

(Balon biniş ücreti fiyata dahildir.)

Kalkış Yerleri:
PROGRAM
1 Gün: Selime Katedrali – Ihlara Vadisi – Narlı Göl – Kaymaklı Yeraltı Şehri – Güvercinlik Vadisi – Uç Hisar Kalesi

Saat 22:00'da Mecidiyeköy İETT Durakları Mado Önünden, Saat 22:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi Önünden sizleri alıyoruz ve turumuza başlıyoruz. Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında, Bölgenin en büyük Katedrallerinden birisi olan Selime Katedralini görüyoruz ardından toprağa hayat veren Melendiz Çay’ı bitki örtüsü, kiliseleri ve şapelleriyle doğa, tarih ve kültür olgularının bir araya geldiği Ihlara Vadisi’ne hareket ediyoruz. Rehberimizin eşliğinde vadi içerisine doğru yürüyüşümüze başlayarak, vadi içerisinde bulunan Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar sonrası verilen serbest  zamanda fotoğraflarımızı çektikten sonra vadiden ayrılıp, volkanik bir arazi içerisinde bulunan, doğal güzelliği ile Kapadokya’da termal bir alan olma özelliği taşıyan, güzel manzarası ile ziyaretçilerine eşsiz kareler yakalama imkanı sunan Narlıgöl’de fotoğraf molası veriyoruz. Çekilen fotoğrafların ardından, Kapadokya’nın jeolojik oluşumunda sığınma amacı ile inşa edilmiş, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, mühendislik harikası olan  Kaymaklı yeraltı şehrini görüyoruz. Burada kiler, mutfak, sürgü kapılar, ahır gibi bölümleri gezdikten sonra ilgi çeken tarihi ve geçmişten günümüze kadar vadiye adını veren, müthiş manzaraya karşı eskinin izlerini hissetmek isteyenlerin uğrak noktası Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası sonrasında Uç Hisar Kalesini isteyen misafirlerimiz ile zirveye çıktıktan sonra  otelimize  yerleşme  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Konaklama , Yemek Bilgileri ve Tur Bilgileri

Kahvaltı                  : Yol üzeri tesiste alınacak olup Ekstradır.

Öğle Yemeği            : Yöresel restoranda alınacak olup Ekstradır.

Akşam Yemeği       : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Konaklama             : Garden İnn Capadoccia Hotel2 Gün: Balon Turu – Göreme Açık Hava Müzesi – Avanos - Paşabağları – Çavuşin - Atv Safari

Sabah 04:00’da Balon turumuzu yapmak için bizleri almaya gelen araçlara binerek balon kalkış alanına gidiyoruz. Balonların şişirilmesini izleyip fotoğraflarımızı çektikten sonra balonumuza biniyoruz. Yaklaşık 60 Dk. İle 75 Dk. Arasında uçuş sonrası balondan inerek uçuş partisi yapıyoruz uçuş sertifikalarımızı aldıktan sonra otelimize geçerek dinleniyoruz. Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Göreme Açık Hava Müzesi'ne gidiyoruz. Göreme sınırlarında yer alan MS 4. yüzyıldan 12. yüzyıla kadar yoğun bir manastır hayatına ev sahipliği yapmış, kaya blokların içerisinde şapeller, kiliseler, mutfak ve yemekhane gibi bölümlerin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi’nde rehberimizin  anlatımları sonrası Aziz Basileus Şapeli, Yılanlı Kilise, Elmalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Buradan ayrıldıktan sonra, yöre insanı için atalarından kalma miras, Anadolu topraklarında çok uzun zamandır yaşayan bir el sanatı olan, çanak-çömlekçiliğin nadide örneklerini görmek için Çavuşin’de bulunan çömlek atölyesine gidiyoruz. Çömlek atölyesinde yapılan bilgilendirme ve alışveriş sonrası bölgenin en meşhur noktalarından biri olan, peri bacası oluşumu ve gelişiminin en iyi görülebildiği, iki üç başlıklı peri bacası örneklerinin yoğun olduğu, keşişler vadisi olarak da bilinen Paşabağları mevkiinde gezi ve fotoğraf molası veriyoruz. Bir sonraki durağımız Hayal Vadisi olarak da adlandırılan oturan deve, fok balıkları gibi birbirinden farklı figürlere benzetilen, doğal oluşumların bulunduğu Dervent Vadisi olacak bu gezimiz sonrası konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenen Türk Gecesi’ne gidiyoruz.

 

Konaklama , Yemek Bilgileri ve Tur Bilgileri

Kahvaltı                  : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği            : Yöresel restoranda alınacak olup Ekstradır.

Akşam Yemeği       : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Konaklama             : Garden İnn Capadoccia Hotel3 Gün: Ürgüp – Asmalı Konak – Üç Güzeller – Tuz Gölü – Bursa

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otantik ortamı ve tarihi yüzüyle meşhur olan Ürgüp’ün dizilere de söz konusu olmuş şehir merkezine çeviriyoruz. Aracımızla yapacağımız panoramik tur sonrası, bölgenin en meşhur konağı olan Asmalı Konağı gezdikten sonra meşhur Turasan şarapları hakkında bilgi almak için aynı zamanda dileyenlerin tadım ve alışveriş yapabileceği şarap fabrikası ve mahzenine gidiyoruz. Tadım ve alışveriş sonraki durağımız bölgenin en meşhur Peribacaları olan Üç güzeller mevkiinde fotoğraf molası sonrası rotamızı Tuz Gölü’ne çeviriyoruz. Tuz gölü üzerinde yürüyüş yapıyor ve fotoğraf molası veriyoruz sonrasında İstanbul’a dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve bir başka Zera Tour organizasyonunda buluşmak dileği ile siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

 

Konaklama , Yemek Bilgileri ve Tur Bilgileri

Kahvaltı                  : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği            : Yöresel restoranda alınacak olup Ekstradır.

Akşam Yemeği       : Yöresel restoranda alınacak olup Ekstradır.

Konaklama             : Bu gece konaklamamız yoktur.ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
10.12.20211.500,00 TL1.800,00 TL 1.500,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
2 - 6 Yaş 250,00 TL
6 - 10 Yaş 1.100,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
2 - 6 Yaş 250,00 TL
6 - 10 Yaş 1.100,00 TL
Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Balon Binişi
 • 2 Gece Yarım Pansiyon Garden İnn Capadoccia Hotel’de Konaklama
 • 2 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği
 • Türkçe Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Programda Belirtilen Tüm Ulaşımlar
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar
 • Seyahat Sağlık Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Programda Dahil Olduğu Açıkça Belirtilmemiş Her Türlü Hizmetler
 • Atv Safari Turu (Tek kişi 120 TL, 2 Kişi 150 TL)


Kalkış Yerleri
  Notlar

  İptal Şartları
  Zera Turizm Danışmanlık ve Dış Ticaret A.Ş.
  Konak Mh. Bilginler Cd. Eryıldız Sitesi A Blok 33A/A Nilüfer/BURSA
  0224 221 02 22 - 0507 383 87 47


  Bu çıktı 08.12.2021 02:28 tarihinde verilmiştir. Zera Turizm Danışmanlık ve Dış Ticaret A.Ş. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.